Ortalama Bir Kuş Kafesi Boyutları Nasıl Olmalı

Ülkemizde çok sevilerek, kafes içinde bakılabilen kuş çeşitleri vardır. Evcil hayvan sevenler muhabbet kuşu, papağan, kanarya gibi kuşları evinin ya da ofisinin bir köşesinde besleyebilirler. Cıvıl cıvıl renkleri ile kendine hayran bırakan kuşlar için kafes seçiminin doğru yapılması gerekir. Kuşun cinsine ve büyüklüğüne göre kafes boyutları belirlenir. Muhabbet kuşu için ortalama olarak 45×45 bir kafes olmalıdır. Kuş, kafesin içerisinde kanatlarını rahat hareket ettirebilmelidir.İlgi ve bakıma muhtaç olan kuşlar, kafeslerinde rahat hissettiklerinde ortama daha çabuk alışırlar. Kafesin içerisinde oyun oynayabilecekleri alan da yer almalıdır. Daha büyük kuş cinsleri için kafesin boyutu da büyük olacaktır. Kafes seçimi doğru yapıldığı taktirde beslemek ve bakmak daha zevkli ve kolay hâl alır.

Kuş Kafesi

Evcil kuşların yaşam alanlarında beslenip büyütülebilmesi için ihtiyaç duyulan malzemelerden biri kuş kafesioluyor. Tüm evcil kuşlara hitap eden kafesler, birbirinden şık tasarımlarda yer alıyor. Antika ve modern modeller ile tüm mekanlara uyum sağlıyor. Küçük, orta ve büyük ebatlarda tasarlanan kafesler kuşun cinsine göre belirlenebilir. Kafes içerisinde yem ve su kabı, oyun alanı, tünek gibi ürünler yer alır. Kendini doğal yaşamda hissedebilmesi en önemli durumlardan biridir.

Büyük Kafes

Büyük kafes, muhabbet kuşları gibi kuşların yaşayabileceği bir model olmakla beraber daha büyük ve birden fazla kuşun bir arada yaşayabilmesi için kullanılır.Kuşlar rahat hareket edebilmeyi severler. Bu nedene kafesleri ne kadar büyük olursa o kadar avantaj sağlar. Özellikle çift muhabbet kuşları için büyük kafesler daha çok tercih edilir. Ayaklı ve ayaksız modeller mevcuttur. Kafesin yer alacağı konuma ve kuşun büyüklüğüne göre seçim yapılabilir. Büyük kafesler kuşlara herhangi bir zarar vermez.

Papağan Kafesi

Papağanlar, son zamanlarda evcil hayvanlar arasında en sevilenlerin başında yer alıyor. Papağan bakımı diğer kuşlara oranla daha özenli olmalıdır. Bu noktada en önemli unsur kafeslerdir. Papağanlar için özel olarak tasarlanan papağan kafesi, yaşam alanlarına uyum sağlıyor. Huzurlu bir yuva ortamı sağlayan kafesler papağanın türüne ve büyüklüğüne göre değişiyor. Dekorasyona da katkı sağlayan kafesler ev ve iş yerleri ile uyumlu tasarımlardadır.

About admin

Check Also

2021-2022 sezonunda Süper Lig’de gol kralı kim oldu?

Umut Bozok, Süper Lig’i 20 golle tamamlayarak 2021-2022 sezonunu gol kralı oldu. Bozok, Süper Lig’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.