Belediyenin açtığı kursta 80 yaşında okuma yazma öğrendi


Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde kadın elbise dikimi, dekoratif ev tekstili, iğne oyası, çini, yemek atölyesi, dikiş-nakış kursunun yanı sıra okuma yazma kursu da veriliyor.


Kursa katılan 80 yaşındaki Emine Yücel, okuma yazma öğrendi.


Yücel, yaklaşık 7 aydır kursa gittiğini söyleyerek, “İkinci kademe okuma yazma kurs belgesini de aldım. Gençlerimize, okuma yazma bilmeyenlere örnek olmak istiyorum. Okumanın yaşı yoktur. Bana bu imkanı tanıyan, ders veren hocalarımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.


“Azmettiler, ‘Başaramayız’ demediler”


Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği çerçevesinde okuma yazma kursları açmaya devam ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:


“Pandemi sürecinde ara vermiş olsak da, kurslarımız tüm hızıyla yoğun bir katılımla devam ediyor. Çok değerli eli öpülesi teyzelerimiz azmettiler, bu yaşa rağmen, ‘başaramayız’ demediler. Her yaş grubuna hitap eden kursumuza katılan büyüklerimiz, öğrenmenin yaşının olmadığının en iyi örneğini bize gösterdiler. Her geçen gün okuma yazma öğrenmek için tesislerimize gelerek, büyük bir özveriyle gayret eden büyüklerimizi görünce bizim de şevkimiz artıyor ve mutlu oluyoruz.”


“İmkanımız olmadığı için okula gidememiştim”


Tokat’ta ikamet eden Saadet Gürbüz ise yaklaşık üç aylık sürede okuma yazma öğrendiğini söyledi.


Gürbüz yaptığı açıklamada, “İmkanımız olmadığı için okula gidememiştim. Tokat’a yerleşince burada böyle bir imkan olduğunu öğrendim ve üç ay önce kursa kayıt oldum. Okuma ve yazmayı öğrendik, saatleri öğreniyoruz şu an. Emeği geçen, bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.


Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurs öğreticiliği yapan Burcu Öztürk de Halk Eğitim kursları kapsamında eğitimlerin devam ettiğini, şu an okuma yazma kursuna gelen 5 kursiyer olduğunu aktardı.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.