Balıkesir Kürtaj Fiyatları Nedir? Nasıl Yapılır?

İstenmeyen bir gebelik yaşanması durumunda veya doğum yapmanın çeşitli sebeplerden dolayı sağlıksız olması durumunda başvurulan bir tedavi olan kürtaj, mevcut gebeliğin sonlanması demektir. Küretaj olarak da adlandırılan bu yöntemde rahim ağzından içeri ince bir alet yardımıyla girilerek işlem yapılmaktadır.

Yalnızca hamileliğin sonlandırılması için kullanılmayan bu yöntem, anormal vajinal kanama, düşük sonrası rahmin temizlenmesi ya da rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi gibi işlemlerde de tercih edilir. Rahim ağzından giren alet ile rahim ağzı genişletilerek (dilatasyon) içerisinin boşaltılmasına ya da tanısal amaçlı bir doku alınmasına yarayan cerrahi bir yöntemdir. Balıkesir Kürtaj genellikle muayenehane, klinik veya hastane ortamında gerçekleşir.

Balıkesir Kürtaj Fiyatları

Gebeliğin sonlandırılması, psikolojik açıdan bakıldığında oldukça zor bir karardır. Fakat günümüzde gelişen teknolojiye bakarsak, yeni ve pratik aletlerin kullanılmasıyla, ayrıca antibiyotikler ve anestezi ilaçlarıyla birlikte güven içinde yapılan bir işlemdir. 3-5 dakika gibi kısa bir sürede yapılan işlem sonucunda hasta hemen normal yaşantısına geri döner.

Balıkesir Kürtaj fiyatları ilçeden mahalleye kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada yapabileceğiniz en iyi şey güvenilir kurumlardan birebir randevu alarak görüşme sağlamaktır.

Balıkesir Kürtaj Nasıl Yapılır?

Çoğu kadının merak ettiği kürtaj işlemi öncesinde rahim ağzının yumuşaması için ilaçlar mevcuttur. Ek olarak Balıkesir kürtaj işlemi sırasında hasta genel anestezi alır. Fakat kürtaj işlemi sırasında lokal anestezi kullanılması da yaygındır.

Anestezi sonrasında hasta muayene masasına alınarak uygun pozisyon alması sağlanır. Ardından vajina içine plastik bir spekulum konur. Sonrasında vajinaya asepsi saplanarak steril aletlerle işlem başlar. Bunun yanında rahim ağzının genişletilmesi gereken bazı durumlarda buji denen alet kullanılarak istenen genişlik sağlanır.

Devamında küret ya da aspirasyon (vakum) kullanılarak rahim içerisindeki dokular çıkar. Son yıllarda haftası küçük gebeliklerde genellikle küret ya da buji kullanılmaksızın, vakum yöntemiyle işlem yapılabilmektedir. Zaten hasta bu esnada anestezi altında olacağından Balıkesir kürtaj işlemini hissetmez ve hatırlamaz. Ayrıca işlem yapılırken ultrasonografi kullanılırsa, işlem daha güvenli ve kontrollü olarak biter.

Genel olarak bir ameliyat prosedürleri içerisinde gerçekleştiğinden hastanın işlemden en az 6 saat öncesinde yemek ve su tüketimini kesmesi gerekmektedir.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.