ABD uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirmeyi görüşüyor


Amerikan basınının konuyu yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimindeki bazı görevliler halihazırda birçok ülkenin uluslararası uçuşlar için aşı zorunluluğu getirdiğine işaret ederek ABD’nin de aynısını yapması gerektiğini görüşüyor.


Ancak bazı Beyaz Saray yetkilileri ise kişilerin bir kez aşı olmasının uçuşlar için yeterli olması gerektiğini herkesin her uçağa binişinde aşı olmasının mantıklı olmadığını savundu.


İç hat uçuşlarda da aşı zorunluluğu gündemde


Söz konusu aşı planlarının hala tartışılmaya devam ettiğini belirten kaynaklar, iç hatlar uçuşları için de aşı zorunluluğunun gündemde olduğunu dile getirdi.


Ayrıca Biden’ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci de dün katıldığı bir televizyon yayınında aşı zorunluluğu konularının masada olduğunu dile getirdi.


Biden’ın çalışanlara aşı zorunluluğu getirmesi tepkilere yol açmıştı


Biden’ın, 9 Eylül’de çalışanlar için aşı zorunluluğunu yaklaşık 100 milyon kişiyi kapsayacak şekilde genişletmesi Cumhuriyetçi kesimde sert tepkiye neden olmuştu.


Söz konusu zorunluluğu anayasaya aykırı bulan birçok Temsilciler Meclisi üyesi ve Senatör Biden’ı “otokrat” ve “diktatör” olarak nitelendirmişti.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.