ABD’nin 5 eyaletinde yoğun bakım yatakları tükenmek üzere


CNN’in derlediği bilgilere göre ABD koronavirüs vakalarının yoğun görüldüğü Alabama, Georgia, Texas, Florida ve Arkansas eyaletlerindeki yoğun bakım ünitelerinde boş yatak oranı yüzde 10’un altına indi.


Yatak kapasiteleri tükenmek üzere olan eyaletlerin, aynı zamanda COVID-19 aşılarının geciktiği güney eyaletleri arasında olmasına ve aşılanmamış kişilerin hastaneye yatış oranlarının aşılananlara göre 16 kat fazla olduğuna dikkat çekildi.


Kuzeydoğu Georgia Sağlık Sistemleri Yöneticisi Carol Burrell, pazartesi sabahı itibarıyla tedavi altında bulundurulan koronavirüs hasta sayısının ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktığını açıkladı.


“Hastanelerimiz doldu”


Burrell, “Aslında hastanelerimiz doldu. Koridorları ve bekleme alanlarındaki konferans salonlarını da yoğun bakım ünitesine çevireceğiz” dedi.


Kentucky Valisi Andy Beshear dün yaptığı açıklamada, eyaletteki hastanelerin “rekor sayıda COVID-19 hastasıyla dolup taştığı” ve 96 hastanenin 58’inde personel sıkıntısı çektikleri bilgisini verdi.


Bazı hastalar arabalarında tedavi ediliyor


Beshear, “Bazı COVID-19 hastalarının, acil serviste veya hastane içinde yer olmadığında arabalarında tedavi edildiği bir gerçeklikte yaşıyoruz” ifadesini kullandı.


Mississippi Sağlık Departmanından yapılan bilgilendirmede de eyalette sadece dokuz yoğun bakım yatağının kaldığı açıklandı.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.