Konya’da obruk içinde obruk – Son Dakika Haberleri


Reşadiye Mahallesi Averen Mevkii’ndeki Kayalıbaşı Obruğu’nun içerisinde, çökme ve yarıkları görenler durumu yetkililere haber verdi.


İlçeye 23 kilometre mesafedeki eski obruk oluşumunun içerisinde, 2 metre derinliğindeki yeni oluşumun, birkaç gün önce meydana geldiği tahmin ediliyor.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Bölgede çökmeler devam ediyor


Bölgede yaşayan 60 yaşındaki Bahattin Parlak, gazetecilere yaptığı açıklamada, obruk bölgesinde çökmelerin devam ettiğini söyledi.


Civarda çok sayıda obruk oluşumuna şahit olduklarını anlatan Parlak, “Bu Kayalıbaşı Obruğu’nun içerisinde çocukluğumuzdan beri gezer dolaşırdık. Çok eski oluşumun içerisinde yeni obruğu görmek için geldim. Buralarda koyunlar otlatılırdı, insanlar geçerdi” dedi.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


“Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz”


Mahalle sakinlerinden Şammas Parlak da gördükleri karşısında çok şaşırdığını belirterek, “Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İçinde koyun kuzu olabilirdi. İki üç gün önce bir şey yoktu. Sıkça geldiğimiz bir yer. Önlem alınması gerekir, insanlarda korku var. İster istemez tedirginlik yaşıyoruz. Bir gün önce gördüğümüz yer ertesi gün çökmüş olabiliyor” diye konuştu.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]

About admin

Check Also

Berivan Topuz Türkiye şampiyonu oldu

Kars Belediyesi Kros Takımı sporcularından Berivan Topuz, Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Dağ Şampiyonası U18 kategorisinde Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.