Bennett-Biden görüşmesinde ana gündem “İran” olacak


Times Of Israel gazetesinde yer alan habere göre, adı açıklanmayan üst düzey bir İsrailli yetkili, 26 Ağustos’ta Beyaz Saray’da yapılacak Naftali Bennett- Joe Biden görüşmesine ilişkin yerel basına değerlendirmelerde bulundu.


Söz konusu yetkili, iki liderin görüşmesindeki ana gündem maddesini İran konusunun oluşturduğunu açıkladı.


ABD’ye nükleer anlaşmaya dönme konusunda “hata” uyarısı


İsrailli yetkili, görüşmede Bennett’in Biden’a 2015’teki nükleer anlaşmaya geri dönmeden hem İran’ın nükleer programı hem de bölgesel faaliyetlerinin önünü kesmek için bir strateji sunacağını vurguladı.


Yetkili, Bennett’in ABD Başkanı’nı 2015’te İran ile yapılan nükleer anlaşmaya geri dönmenin “hata” olacağı konusunda uyarma niyetinde olduğunu sözlerine ekledi.


Bennett, ABD ziyareti için bugün yola çıkıyor


Bennett 22 Ağustos’taki kabine toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, Beyaz Saray’daki görüşmede Biden’a İran’ın nükleer çalışmalarını durdurmak için plan sunacağını söylemişti.


ABD ziyareti için bugün Washington’a hareket edecek olan Bennett, çarşamba ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bir araya gelecek.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.