Tatar’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı mesajı


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı mesajı gönderdi.


Gönderdiği başsağlığı mesajında, Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde yapılan terör saldırısını kınayan Tatar, “Ana vatan Türkiye’mizin hain terör saldırılarından bir an önce kurtulmasını temenni ederim. Sizlerin acısı bizim de acımızdır” ifadesini kullandı.


Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç askerin şehit olduğunu ve iki askerin de yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrendiğini söyleyerek bu hain saldırıyı kınadı.


“Sizlerin acısı bizim de acımızdır”


Türkiye’de yaşanan yangın ve sel felaketlerinden dolayı duyduğu üzüntüyü de belirten Tatar, “Sizlerin acısı bizim de acımızdır” değerlendirmesinde bulundu.


Tatar, terör saldırılarında ve yaşanan doğal afetlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, yaralıların da en erken zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni etti.

About admin

Check Also

Berivan Topuz Türkiye şampiyonu oldu

Kars Belediyesi Kros Takımı sporcularından Berivan Topuz, Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Dağ Şampiyonası U18 kategorisinde Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.