Japonya’da vaka artışları sağlık sistemini zorluyor


Hükümete bağlı COVID-19 Danışman Heyetinin toplantısına katılan uzmanlar, ülke genelinde rekor düzeyde artış gösteren vaka sayılarına işaret etti.


Danışman Heyet Başkanı Omi Şigeru, “Bu vaka oranlarıyla, aslında kurtarılabilecek hayatları, artık hayatları kurtaramayacak seviyeye geçiyoruz. Halihazırda bunu görebiliyoruz” dedi.


“Sağlık sistemi sürdürülemeyecek evreye geçecek”


Tokyo Metropol Valiliğinin düzenlediği toplantıda konuşan Tokyo Tıp Federasyonu Başkan Yardımcısı İnokuçi Masataka da “Bu oranların sürmesi halinde sağlık sistemi artık sürdürülemeyecek evreye geçecek” açıklamasını yaptı.


Japonya’da salgınının başından beri en yüksek günlük vaka sayısı dün saptandı. COVID-19 vaka sayısı 20 bin 366 artarak 1 milyon 110 bin 625’e, virüse bağlı can kaybı sayısı 25 artışla 15 bin 397’ye yükseldi.


Ülke genelinde 1478 kişi yoğun bakım servislerinde COVID-19 tedavisi görüyor.


​​​​​​​Hükümet Tokyo ve çevresindeki Kanagawa, Saitama, Çiba ile güneydeki Osaka ile Okinawa adasında ay sonuna kadar olağanüstü hal uyguluyor.

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.