Burdur’daki yangın da kontrol altında


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulunuyor. 


Bakan Pakdemirli, “Büyük yangınlardan dolayı tüm ülke teyakkuz halindeydi. Bu teyakkuz halinden hayatın normal akışına geçiyor olmamız lazım” dedi.


“Ormanlarımız için tek yürek olduk”


Burdur’un Bucak ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, “Afette aziz milletimizle ormanlarımız için tek yürek olduk. Tüm yangınları kontrol altına aldık” diye konuştu.


Pakdemirli, Antalya ve Muğla’da zarar gören devlet avlakları bölgelerinin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararını aldıklarını açıkladı.


“Meteorolojik risk devam ediyor”


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sinop, Kastamonu, Bartın’da yarın ve cumartesi ağır yağışın olacağını ve meteorolojik riskin devam ettiğini duyurdu.


“Yeniköy Termik Santrali tam kapasite çalışmaya başladı”


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, Yeniköy Termik Santraliyle ilgili, “Bu sabah 06.42 itibarıyla ikinci üniteyi de devreye aldık. Santral tam kapasite çalışmaya başladı” dedi.

 


Ayrıntılar geliyor…

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.