“Amerika, dünya genelinde güvenilmez bir müttefik olarak algılanıyor”
Cumhuriyetçi Senatör Grahamdan Biden yönetimine "Afganistan" eleştirisi

ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Biden yönetiminin Afganistan’dan çekilme kararını, “Amerika, dünya genelinde güvenilmez bir müttefik olarak algılanıyor” sözleriyle eleştirdi.ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD’nin Afganistan’dan askeri birliklerini çekme ve Kabil Büyükelçiliğindeki personelinin büyük kısmını tahliye etmeye yönelik kararının ardından Twitter hesabından Biden yönetimine eleştiriler yöneltti.


Graham, “Afganistan’da ABD’nin çıkarlarına saldıracak DEAŞ ve el-Kaide’nin yeniden ortaya çıkmasını sağlayacak bir vakum yaratılıyor. Amerika, dünya genelinde güvenilmez bir müttefik olarak algılanıyor. Rusya, İran ve Çin, bölgede gücünü artıracak.” dedi.


Tüm yaşananlardan, “askeri danışmanlarını dinlemeyen” ABD Başkanı Joe Biden’ı sorumlu tutan Graham, “Başkan Biden anlaşılan Irak’tan hiç ders almadı. Afganistan’da henüz en kötüsü yaşanmadı.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD’de 2020 nüfus sayımı: Beyazların oranı ilk kez yüzde 60’ın altına indi

Yükleniyor lütfen bekleyiniz

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.