“13 yıllık bekleyişin sonuna geldik”


Trabzonspor Kulübünün internet sitesinde yer alan açıklamada, milli boksör Busenaz Sürmeneli’nin final maçı hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.


Sürmeneli, 13 yıllık boks hayatında geldiği noktada birçok kez Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazandığını ancak aklında hep olimpiyatlar olduğunu kaydetti. Sürmeneli, bu noktaya gelene kadar çok çalıştığını aktardı.


“Çok mücadeleler verdik, kilo düştük, sakatlıklar yaşadık. Hatta en yakınımızdakilerden bile, “artık boks yapamaz” diyenler oldu. Ancak şimdi buradayız ve bu durumdayız. Ben biliyorum ki bize çok dua eden var. İnşallah bütün ülkemizi, şehrimizi, kulübümüzü ve sevenlerimizi altın madalya kazanarak mutlu edeceğiz. Önümüzde bir adım kaldı. Hocam ile bu maça en iyi şekilde hazırlandık. Herkesin duasını istiyorum. Ülkemizin, milletimizin olimpiyat madalyasını çok istediğini biliyorum ve bunun için ringde sonuna kadar savaşacağım konusunda kimsenin kuşkusu olmasın.”


Boks Milli Takım Teknik Direktörü Cahit Süme de 7 Ağustos Cumartesi günü oynanacak final maçına hazır olduklarını ve ülkeye altın madalya ile dönmek istediklerini belirtti.


“Busenaz Sürmeneli ile 13 yıldır bir gün dahi ayrılmadık, çok çalıştık ve inandık. Busenaz’ın heyecanı ve motivasyonu çok iyi durumda. Beklentilere cevap verecek yeteneği, gücü, tekniği, cesareti ve tecrübesi var. Amacımız yarın kazanacağımız altın madalya ile insanlarımızı mutlu etmek. İnşallah bunu başaracağız.”

About admin

Check Also

Berivan Topuz Türkiye şampiyonu oldu

Kars Belediyesi Kros Takımı sporcularından Berivan Topuz, Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Dağ Şampiyonası U18 kategorisinde Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.