Ferhat Arıcan’a Olimpiyat Köyü’nde coşkulu karşılama


Japonya’nın başkenti Tokyo’da devam eden 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda artistik cimnastikte son gün final müsabakaları yapıldı.


Paralel bar aletinde finalde mücadele eden Ferhat Arıcan, ilk sırada performans sergiledi. İyi bir seri çıkaran ve sorunsuz bitiriş yapan milli cimnastikçi, 15.633 puan aldı.


Ferhat Arıcan, bu derecesiyle 8 sporcu arasında 3. oldu ve bronz madalya kazandı.Bu başarı, Türk cimnastik tarihinde gelen ilk madalya olarak tarihe geçti.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin sosyal medyada paylaştığı görüntülere göre, Türkiye adına tarihi başarıya imza atan milli sporcu, Tokyo’daki Olimpiyat Köyü’nde delegasyon, antrenör ve diğer branşlardan milli sporcular tarafından karşılandı.


Ferhat Arıcan, kendisini tezahüratlarla bekleyen milli sporcuların arasına koşarak girdi. Arıcan ve diğer milli sporcuların, “Kırmızı-beyaz-en büyük-Türkiye” şeklinde tezahüratları Olimpiyat Köyü’nde yankılandı.


 

About admin

Check Also

Manisa FK’da Levent Eriş dönemi

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Manisa FK, Turgay Altay’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Levent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.